خبر خبر

تمرين کامل(دوسالانه) طرح اضطراري فرودگاه شهيد کاوه بيرجند، با موفقيت برگزار شد.
سلامي با اشاره به تنوع ارگان هاي درگير در بحران احتمالي هدف از برگزاري اين تمرين را ارزيابي توانايي‌ها، تمرين وظايف تمام ارگان‌هاي ذيربط در هنگام بحران، چگونگي مديريت بحران در وضعيت‌هاي مختلف اضطراري و افزايش توان عملياتي در هنگام بروز سانحه بيان کرد

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان جنوبی، هادی سلامی، مديركل فرودگاه‌هاي استان در حاشیه این تمرین که امروز(ششم بهمن ماه) برگزار شد، گفت: در این تمرین سانحه ای فرضی برای یک فروند هواپیمای فوکر 100 با 25 سرنشین رخ داد که به دلیل مشکل فنی در هیدرولیک، هواپیما دچار مشکل شد. با ایجاد نقص در ترمزگیری هواپیما از باند خارج شد و در محدوده استریپ متوقف و دچار آتش سوزی شد.

وی ادامه داد: با بروز سانحه خودروهاي امدادي و امنيتي بلافاصله به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌هاي امنيتي با حضور یگان حفاظت هواپيمايي، حراست اداره كل و پليس فرودگاه به اطفای حریق هواپیما، امداد و نجات و انتقال مصدومان و مجروحان و جمع آوری اسناد و مدارک مسافران پرداختند.

سلامی با اشاره به تنوع ارگان های درگیر در بحران احتمالی هدف از برگزاری این تمرین را ارزیابی توانایی‌ها، تمرین وظایف تمام ارگان‌های ذیربط در هنگام بحران، چگونگی مدیریت بحران در وضعیت‌های مختلف اضطراری و افزایش توان عملیاتی در هنگام بروز سانحه بیان کرد.

وی افزود: این تمرین شامل چهار بخش کلی اطلاع رسانی وضعیت اضطراری، واکنش سریع، برطرف کردن وضعیت اضطراری و اعلام خبر بازگشت به شرایط عادی است وعملکرد تمام نهادهای ذیربط در سه زمینه فرماندهی، هماهنگی و ارتباطات مورد ارزیابی قرارخواهد گرفت.

در اين تمرین مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، كارشناسان ارزيابي تمرین شركت فرودگاه‌ها و سازمان هواپيمايي كشوري، مدیر کل مديريت بحران استانداری، مدیر عامل جمعيت هلال احمر، ، مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری،مركز مدیریت حوادث و فوريت هاي پزشكي، پزشكي قانوني، سازمان آتش نشاني و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند، نيروي انتظامي، یگان امداد،  پلیس راه، پليس راهور، صداوسیمای مرکز استان، یگان حفاظت هواپيمايي، پلیس فرودگاه، شرکت های هواپیمایی، سوختگيري هواپیمایی و واحدهای عملیاتی اداره کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی حضور فعال داشتند.

پس از پايان تمرین نیز جلسه‌اي با حضور گلیج مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت فرودگاه‌ها، مديركل فرودگاه‌هاي استان خراسان جنوبی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری،كارشناسان و ارزيابان شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران و سازمان هواپیمایی کشوری و نمايندگان ارگان‌ها و سازمان‌هاي شركت‌كننده برگزار شد و این تمرین  مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد