خبر خبر

افزايش پروازهاي فرودگاه بيرجند در برنامه زمستاني سال 1398
در برنامه زمستاني سال 1398 فرودگاه بين المللي بيرجند تعداد پرواز هاي اين فرودگاه از 22 پرواز هفتگي به 26 پرواز افزايش يافت.

مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی گفت: در برنامه زمستانی سال 1398 فرودگاه بین المللی بیرجند تعداد پرواز های این فرودگاه از 22 پرواز هفتگی به 26 پرواز افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی هادی سلامی در خصوص برنامه زمستانی فرودگاه بین المللی بیرجند گفت: با رایزنی های استاندار محترم و پیگیری های این اداره کل در برنامه پروازی فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند شاهد افزایش پروازها هستیم مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی گفت: در برنامه تابستانی فرودگاه تنها یک پرواز در روز چهارشنبه به مشهد بود که به جهت استفاده هر چه بهتر مسافرین پرواز یکشنبه نیز به مجموع پروازهای فرودگاه بیرجند اضافه گردید.

سلامی افزود: یک پرواز در مسیر تهران-بیرجند-تهران نیز توسط هواپیمایی ایران ایر در روز چهارشنبه اضافه گردید وی خاطر نشان کرد: علاوه بر اضافه شدن تعداد چهار پرواز در برنامه زمستانی تلاش نمودیم با توجه به درخواست مسافرین با مکاتباتی با ایرلاین ها صورت پذیرفت پروازها را در ساعات مورد تقاضای مسافرین ارجمند هماهنگ نمایم که از آن جمله می توان پروازهای اول صبح طی ایام کاری هفته و پرواز در اواخر ساعات کاری روزانه را اشاره نمود.

مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی اظهار داشت: مذاکراتی توسط استاندار خراسان جنوبی با چند ایرلاین فعال به صورت حضوری و تلفنی صورت پذیرفته و این اداره کل همچون گذشته در حال پیگیری به جهت افزایش پروازهای فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند می باشد وی افزود: در برنامه زمستانی فقط روزهای سه شنبه این فرودگاه بدون پرواز می باشد که امیدواریم بتوانیم توسط ایرلاین های موجود یا دیگر ایرلاین های فعال کشور مشکل پروازهای سه شنبه مرکز استان را نیز برطرف نمایم سلامی خاطر نشان کرد: برنامه زمستانی این فرودگاه با این تعداد پرواز پاسخگوی نیاز هم استانیهای محترم می باشد و بیش از این تقاضا وجود ندارد.

وی افزود: همانطور که بارها اعلام کرده ایم وظیفه فرودگاه ها تامین زیرساخت لازم جهت انجام پروازها به صورت ایمن می باشد و فرودگاه بین المللی بیرجند طی چند سال گذشته با تامین زیرساخت های فرودگاهی و هوانوردی و دیگر زیرساخت های لازم آمادگی کامل جهت پذیرش پروازها را دارد بطوریکه در طی ساعات عملیاتی فرودگاه طبق کتاب هوانوردی ایران (AIP) فرودگاه بیرجند می تواند در طول روز بیش از 25 (50 پرواز رفت و برگشت)پرواز را بپذیرد.

شایان ذکر است هواپیمایی ماهان هفته ای 4 پرواز و هواپیمایی آتا هفته ای 2 پرواز  در مسیر تهران-بیرجند-تهران از فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند انجام خواهند داد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد