خبر خبر

فرودگاه بيرجند به نام شهيد کاوه نامگذاري شد
بنا بر پيشنهاد استاندار خراسان جنوبي و موافقت مقامات ذيربط، فرودگاه بين المللي بيرجند به نام فرودگاه بين‌المللي شهيد کاوه نامگذاري شد. در اين مراسم که مسئولين و مديران استاني،خانواده معظم شهدا،ايثارگران و جانبازان و فرزند سردار شهيد محمود کاوه حضور داشتند از نام فرودگاه پرده برداري گرديد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی بنا بر پیشنهاد استاندار خراسان جنوبی و موافقت مقامات ذیربط، فرودگاه بین المللی بیرجند به نام فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه نامگذاری شد. در این مراسم که مسئولین و مدیران استانی،خانواده معظم شهدا،ایثارگران و جانبازان و فرزند سردار شهید محمود کاوه حضور داشتند از نام فرودگاه پرده برداری گردید.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی در این آیین گفت: مقام معظم رهبری فرمودند بایستی نام شهدا در فضای جامعه زنده باشد و اینکه نام خیابان، کوچه یا فرودگاه به نام شهدا نامگذاری می‌شود به خاطر این است که به ما یادآوری شود عزیزانی رفتند تا ما امنیت و آرامش داشته باشیم.

هادی سلامی افزود: امروز اگر دشمنان از نظام جمهوری اسلامی ایران می‌ترسند به دلیل این است که ایثارگری و فداکاری شهدا را دیده‌اند و ما باید یادمان باشد که برای این نظام هزینه کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: از چند سال گذشته زیرساخت‌های فرودگاه بیرجند افزایش یافته و سیستم های ناوبری، ارتباطی و همچنین توسعه ترمینال و دیگر زیرساخت ها ایجاد شده است و این ارتقا باعث شده تا توفیق میزبانی پروازهای حج تمتع را پیدا کنیم و اکنون نیز توفیق پیدا کنیم نام این فرودگاه به نام سردار شهید کاوه تغییر نام پیدا کند.

فرزند شهید کاوه پنجشنبه شب در این آیین گفت: از این اتفاق مبارک خیلی خوشحالم و همزمانی این نامگذاری با ایام شهادت امام حسین (ع) به نام یکی از فرزندان مکتب عاشورا را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم که این اتفاق منشا خیر برای مردم دارالمومنین خراسان جنوبی باشد.

زهرا کاوه افزود: شهدا به این نام و نشان‌ها نیاز ندارند و این نظام و اصول اعتقادات ماست که با این نامگذاری‌ها محکم‌تر می‌شود.

وی بیان کرد: شهدا مظهر دیانت و آرمان‌گرایی بودند که هرچه بیشتر به آن می‌پردازیم، چشم و نظر ما زنده‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین حسرت‌های زندگی‌ام این است که محضر پدر را درک نکردم و دو ویژگی را در شهید کاوه می‌بینم که بیشتر به ویژگی اولش نبوغ نظامی و عملیاتی ایشان پرداخته شده و این ویژگی توسط همرزمان، خانواده و نزدیکانشان مستند و کتاب شده است.

کاوه اظهار داشت: امیدواریم همه ما از امثال شهید کاوه‌ها الگو بگیریم و این آب و خاک به دلیل قداستی که دارد از این گونه افراد پر است که باید در امتداد مسیر آنان حرکت کنیم.

شایان ذکر است سردار شهید محمود کاوه که اصلیتش از روستای بیهود شهرستان قاینات (زادگاه شهید در خراسان جنوبی) می باشد از شاگردان مقام معظم رهبری بوده و در یکم خرداد ۱۳۴۰ به دنیا آمد و در ۲۲ سالگی فرمانده یکی از لشکرهای موثر در دفاع مقدس بود و در زمان فرماندهی توفیقات خوبی کسب کرد؛شهید کاوه از جمله سردارانی بود که رژیم بعث عراق برای سرش جایزه گذاشته بود و سرانجام در سن ۲۵ سالگی در منطقه حاج عمران در عملیات کربلای دو به شهادت رسید

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد