خبر خبر

افتتاح ساختمان حراست و مانيتورينگ فرودگاه بين المللي بيرجند
ساختمان حراست و مانيتورينگ فرودگاه بيرجند که از سال 1394 عمليات ساخت آن آغاز گرديده بود با حضور فيروزي پور مدير کل حراست شرکت فرودگاه ها ، علوي مقدم معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان جنوبي، مدير کل حراست استان خراسان جنوبي و ديگر مسئولين حراست ارگان هاي شهرستان بيرجند مورد بهره برداري قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی ساختمان حراست و مانیتورینگ فرودگاه بیرجند که از سال 1394 عملیات ساخت آن آغاز گردیده بود با حضور فیروزی پور مدیر کل حراست شرکت فرودگاه ها ، علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، مدیر کل حراست استان خراسان جنوبی  و دیگر مسئولین حراست ارگان های شهرستان بیرجند مورد بهره برداری قرار گرفت

مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه فوق گفت: ساختمان مانیتورینگ و حراست فرودگاه بین المللی بیرجند از نظر حساسیت و اهمیت جایگاه ویژه‌ای دارد وی با بیان اینکه فرودگاه جزو نقاط حساس و خاصی است که باید از نظر اهمیت و ایمنی اهمیت خاصی به آن داده شود افزود: یکی از سیاست‌های کلی شرکت مادر تخصصی فرودگاه و ناوبری هوایی این بوده است که امنیت را همراه با آرامش برقرار کند.

هادی سلامی با اشاره به افتتاح ساختمان مانیتورینگ و حراست فرودگاه بیان کرد: این پروژه از سال94 در فرودگاه های خراسان جنوبی کلید خورد و در راستای این پروژه دوربین‌های حفاظتی cctv را در اکثر نقاط فرودگاه مانند ترمینال، نقاط حساس، محوطه‌ها و غیره نصب کردیم و شروع ساختمان از سال گذشته رقم خورد که در ابتدا قرار بود قسمتی از ساختمان داخل ترمینال و یا پشت بام ترمینال باشد اما با رایزنی‌هایی که انجام گرفت این ساختمان به دلیل اهمیتی که دارد به یک ساختمان مجزا تبدیل شد.

وی با بیان اینکه این ساختمان 260 مترمربع زیربنا دارد خاطرنشان کرد: اعتبار هزینه شده برای این ساختمان یک میلیارد و 200 میلیون تومان است و 500 میلیون تومان در بخش تجهیز ساختمان و 700 میلیون تومان در بخش تجهیزات هزینه شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با بیان اینکه ساخت این ساختمان با رعایت اقتصاد مقاومتی و استفاده از مصالح داخلی استان انجام شده است یادآور شد: این ساختمان  از لحاظ ساختمانی و سازه نیز پیچ و مهره‌ای بوده و در برابر زلزله ساختمان بسیار مقاومی است.

سلامی با بیان اینکه تجهیزات سی سی تی و مانیتورینگ برای این ساختمان خریداری شده است و کابل کشی‌ها از اقصی نقاط فرودگاه به آن منتقل شده است اظهار داشت: خوشحالیم که توانسته‌ایم این خدمت را به مردم ارائه دهیم که امنیت با شرایط دقیق، درست و بهینه انجام شود تا خدمت رسانی به مردم با آرامش صورت گیرد.

وی با بیان اینکه شأن و جایگاه مردم آنقدر بالا است که اگر قرار است چک‌های امنیتی قبل از پرواز صورت بگیرد باید با رعایت شأن مردم باشد افزود: در این راستا این مانیتورینگ ارتقای ضریب امنیتی و ایمنی کمک می‌کند.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در حال حاضرکار نصب 70 درصد از دوربین‌های پروژه تمام و 30 درصد باقیمانده در سال97 تکمیل خواهد شد.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی در این جلسه اظهار داشت: فرودگاه جزو جایگاه‌های اساسی و مهمی است که اگر هر سرمایه‌گذاری قصد ورود و هر گردشگری قصد بازدید از منطقه‌ای را داشته باشد نخستین چیزی که مدنظر او است موضوع پرواز و فرودگاه آن استان است. وی با بیان اینکه کار در مجموعه فرودگاه حساسیت بالایی وجود دارد افزود: مدیریت در فرودگاه  نظارت‌های خاص و مهمی را می‌طلبد و کار ویژه و حساسی است.

سید مجتبی علوی مقدم به بحث حراست اشاره کرد و گفت: هر دستگاهی که مدیر لایق و شایسته و در کنار آن حراست تیزبینی داشته باشد مجموعه موفقی است که در این راستا فرودگاه بیرجند از جمله مجموعه‌های موفق در این زمینه است. وی با بیان اینکه برای صنعت حمل و نقل هوایی استان تا ایده آل‌ها فاصله داریم خاطرنشان کرد: اما تمام همت مدیریت استان بر توسعه حمل و نقل به ویژه حمل و نقل هوایی استان است که موجب توسعه بیشتر استان می‌شود.

مدیر حراست کل خراسان جنوبی نیز در این جلسه یادآور شد: یکی از شعارهای اصلی ما این است که باید خدمت رسانی به مردم آسان باشد که در این راستا این روز یکی از اقدامات خوبی که صورت می‌گیرد در جهت خدمت رسانی به مردم است.

مجدی با بیان اینکه هرگونه موفقیت و سربلندی اگر می‌خواهد صورت بگیرد باید در این راستا همه با یکدیگر یکدل باشیم و با صمیمیت کار را انجام دهیم.

فیروزی پور مدیر کل حراست شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز ضمن بازدید از ساختمان مانیتورینگ و حراست و همچنین بازدید از پروژه های فرودگاه بین المللی بیرجند از اقدامات صورت گرفته توسط مدیر کل و کارکنان قدردانی کرد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد