خبر خبر

صرفه‎جويي 21 درصدي برق در فرودگاه طبس
مديرکل فرودگاه‎هاي استان خراسان جنوبي از صرفه‎جويي قابل توجه به ميزان 33 هزار و 200 کيلووات ساعت برق در فرودگاه طبس طي شش ماه نخست امسال خبر داد.
مديركل فرودگاه‎هاي استان خراسان جنوبي از صرفه‎جويي قابل توجه به میزان 33 هزار و 200 كيلووات ساعت برق در فرودگاه طبس طي شش ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه‎هاي خراسان جنوبي، هادي سلامي این میزان کاهش را معادل كاهش 21 درصد از مصرف برق در فرودگاه طبس اشاره كرد و گفت: مدیریت مصرف انرژی بارها توسط مسئوان کشوری مورد تاکید بوده و کاهش مصرف حامل‎های انرژی و برق در اداره‎های استان در دستور کار قرار گرفته است به همین منظور فرودگاه‎های استان خراسان جنوبی نیز برای تحقق این امر تلاش بسیاري انجام داده است و اینک شاهد به ثمر رسیدن این امر در فرودگاه طبس هستیم.

مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان جنوبی افزود: با اقدامات و تغییراتی که در خصوص کاهش مصرف برق در فرودگاه یاد شده صورت گرفته با وجود نصب 12 دکل روشنایی جدید در بلوار ورودی فرودگاه شاهد کاهش محسوس مصرف برق بوده‎ایم.

سلامی تعویض پرژکتورهای پر مصرف به کم مصرف جدید، جداسازی و ایزولاسیون قسمت اداری از سالن اصلی، خرید و تعویض 15 دستگاه کولرگازی کم مصرف و شستشو و سرویس دوره‎ای برج‎های خنک‎کننده ترمینال را از جمله اقدامات انجام شده برای کاهش مصرف برق عنوان كرد و گفت: براي اين اقدامات بالغ بر 850 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد