خبر خبر

فرودگاه بيرجند در چند قدمي نصب سامانه راداري شرق کشور
مديرکل فرودگاه‎هاي استان خراسان جنوبي از تملک اراضي مورد نياز فرودگاه بيرجند براي نصب سامانه راداري شرق کشور خبر داد.
مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان جنوبی از تملک اراضی مورد نیاز فرودگاه بیرجند برای نصب سامانه راداری شرق کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه‎های استان خراسان جنوبی، هادی سلامی ضمن بیان این خبر گفت: طی سال‎های اخیر و پس از ابلاغ راهبرد جدید شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در بازطراحی و ساماندهی راه‎های هوایی کشور و همچنین به‎روز کردن تجهیزات ارتباطی، ناوبری و نظارتی فرودگاه‎ها، مطالعات نیازسنجی گسترده‎ای آغاز شد که طی آن، ضرورت نصب سامانه راداری در استان خراسان جنوبی با هدف تکمیل پوشش رادرای شرق کشور و حذف نقاط کور موجود، اعلام و به تایید مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت رسید.

وی افزود: به دنبال آن، تیم کارشناسی اداره کل ارتباطات و ناوبری جهت سایت‎یابی به منطقه اعزام شد که پس از بررسی‎های صورت گرفته، ارتفاعات باقران شهرستان بیرجند به دلیل پوشش کامل و موقعیت عالی، به عنوان گزینه اصلی و نهایی برای نصب سامانه تعیین شد.

سلامی ضمن قدردانی از همکاری و مساعدت فرماندهی سپاه منطقه در واگذاری اراضی مورد نیاز، گفت: این اراضی در ارتفاعات باقران شهرستان بیرجند و در ارتفاع 8400ft قرار گرفته و مراحل تملک اراضی و حصارکشی آن به پایان رسیده است.

وی افزود: وظیفه این سامانه حساس و راهبردی، کنترل و نظارت بر کلیه پروازهای عبوری و ارتقا سطح ایمنی و استانداردهای راه‎های هوایی کشور است که با نصب و راه‎اندازی آن، محدوده شرق کشور از مشهد تا ایرانشهر و از مرز افغانستان تا نزدیکی یزد تحت پوشش و نظارت کامل، قرار خواهند گرفت.

مدیرکل فرودگاه‎های استان خراسان جنوبی گفت: به امیدخدا با احداث ساختمان ایستگاه، بر روی ارتفاعات مذکور و تکمیل مقدمات لازم، پیش‎بینی می‎شود این سامانه حیاتی و مهم، در شش ماهه ابتدایی سال 1398، نصب و عملیاتی شود.

گفتنی است، اعتبار مورد نیاز این پروژه از محل منابع داخلی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران تامین خواهد شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد