خبر خبر

فرودگاه بيرجند به دنبال افزايش پرواز
مديرکل فرودگاه‌هاي خراسان جنوبي از راه‌اندازي پرواز بيرجند- کيش-بيرجند در ماه جاري و مذاکره با شرکت‎هاي هواپيمايي مختلف براي برقراري پرواز در فرودگاه بيرجند خبر داد.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی از راه‌اندازی پرواز بیرجند- کیش-بیرجند در ماه جاري و مذاکره با شرکت‎های هواپیمایی مختلف برای برقراری پرواز در فرودگاه بيرجند خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه‎هاي خراسان جنوبي، هادي سلامي درباره مسير پروازي جديد اين فرودگاه گفت: پرواز بيرجند-كيش-بیرجند توسط شرکت هواپیمایی کیش‌ایر برقرار خواهد شد از نیمه دوم آبان، دو روز در هفته به صورت رفت و برگشت انجام خواهد شد.

وی با بيان اينكه راه‎اندازي اين پرواز درمرحله برنامه‎ريزي امور خدمات زميني و مجوزهاي سازمان هواپيمايي كشور قرار دارد، تاكيد كرد: با اينكه وظيفه ما در فرودگاه تنها تامین زیرساخت‌های لازم هوانوردی و فرودگاهی است اما با جدیت به دنبال افزایش پروازها هستیم.

سلامي همچنين خبر داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته به زودی فعالیت شرکت هواپیمایی آسمان با دو مسير پروازي در فرودگاه بیرجند احیا می‌شود. همچنین شرکت هواپیمایی ایران‌ایر قول برقراری پرواز زاهدان به فرودگاه بیرجند را داده است که تا یک ماه دیگر انجام مي‎شود.

وی افزود: افزایش پروازهای مشهد نیز در دستور کار است که از دو پرواز در هفته به سه پرواز افزایش می‌یابد.

سلامی با اشاره به پروازهای چارتری فرودگاه بيرجند از تلاش براي احياي مسيرهاي پروازي متنوع  با شرکت‎های هواپیمایی مختلف خبر داد و گفت: سال گذشته در خصوص این پروازها تلاش زیادی صورت گرفت و حتی بخش خصوصی را نیز در این زمینه ترغیب و حمایت کردیم  تا پروازهاي چارتري به شیوه‎ای درست پایدار بماند اما بنابه دلایلی منقطع شد.  

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در فرودگاه بیرجند باید حداقل چهار شرکت هواپیمایی فعالیت کند، افزود: با تحقق اين مهم مسافر از فرصت‎هاي بيشتري براي پرواز در زمان‎هاي مختلف برخوردار مي‎شود و قيمت بليت نيز شكسته خواهد شد. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد