خوش آمدید — امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
مشاهده اطلاعیه

تصویب طرح مطالعه و احداث توسعه ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند

تاریخ ارسال: چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
کد: 1000066
بازدید: 867

در سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه هیات مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور، طرح توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند، تصویب و مجوزهای لازم اخذ شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه بیرجند؛ هادی سلامی مدیر فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی با بیان این خبر افزود: با پیگیری‌های به‌عمل آمده و ارائه طرح توجیهی، پروژه توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند به میزان 10 هزار مترمربع، از هیات مدیره  شرکت فرودگاه‌های کشور، مجوزهای لازم را اخذ نمود.

وی با اشاره به انجام مطالعات این طرح به متراژ 10 هزار مترمربع، اضافه کرد: در سال جاری، طبق برنامه زمانی پیش‌بینی شده، در فاز اول، عملیات اجرایی نیمی از فضای ترمینالی مطالعه شده معادل 5 هزار مترمربع، آغاز شود.

مدیر فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی، ضمن قدردانی از توجه مدیران ارشد شرکت فرودگاه‌ها٬ با بیان اینکه خدمت‌رسانی استاندارد و مناسب به مردم، یکی از اهداف راهبردی این شرکت است از فضای ترمینالی موجود فرودگاه بیرجند به عنوان یکی از موانع اصلی دستیابی به این مهم یاد کرد.

گفتنی است؛ فضای مفید فعلی ترمینال فرودگاه، 1600 مترمربع بوده که با احداث توسعه جدید، به 6600 مترمربع افزایش خواهد یافت.

یادآور می‌شود؛ برآورد اولیه طرح و احداث توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند بین 15 تا 18 میلیارد تومان بوده که از محل اعتبارات داخلی شرکت فرودگاه‌های کشور تامین خواهد شد.

‏فارسی‏English