خوش آمدید — امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
مشاهده خبر

افزایش 30 درصدی مسافر در ایام نوروز 96 از فرودگاه های استان خراسان جنوبی

تاریخ ارسال: دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
کد: 1007315
بازدید: 168

به گزارش روابط عمومی اداره کل فر آمار مسافران نوروزی از طریق خطوط هوایی خراسان جنوبی ۳۰ درصد رشد داشت.

هادی سلامی مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبیاظهار داشت: از 25 اسفند ماه سال گذشته تا پایان سیزدهم فروردین ماه امسال 78 پرواز در فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی  انجام شده است.

وی افزود در 39 پرواز ورودی تعداد 3 هزار و 885 مسافر و در 39 پرواز خروجی 3 هزار و 786 مسافر و در مجموع تعداد 7 هزار و 671 نفر مسافر از فرودگاه‌های این استان در مدت یاد شده تردد کردند.

سلامی گفت: تعداد پروازهای این استان و به علاوه تعداد مسافران ورودی و خروجی به استان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته به طوری که تعداد پروازها و همچنین تعداد مسافران، 30 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

سلامی در مورد افزایش پروازهای فرودگاه‌های استان گفت: در 22 بهمن ماه سال گذشته یک پرواز در روز جمعه و همچنین از 6 فروردین ماه امسال یک پرواز روز پنجشنبه به پروازهای این فرودگاه افزوده شده است.

وی بابیان اینکه با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال کشور در حال مذاکره برای افزایش پروازها در مسیرهای پرتردد و مورد درخواست هم‌استانی‌های هستیم بیان کرد: سهم خواهی از ناوگان جدید شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفته و در انتهای سال گذشته نامه‌ای از طرف استاندار به وزیر راه و همچنین مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران‌ایر ارسال شده است و امیدواریم بتوانیم از هواپیماهای ورودی یک فروند را به عنوان بیس در فرودگاه بین‌المللی بیرجند مستقر کنیم.

‏فارسی‏English